Про відповідальність

АвторПопович Зореслава

Про відповідальність

В житті, як за кермом). І щоб поїзка була вдалою, приємною і своєчасною без відповідальності ніяк!
А що це?
Навик відповідати за свої вчинки, слова,і навіть думки. Так просто? А чи завжди готові ми їх аргументувати і основне, – прийняти наслідки?
А ще, відповідальність – це жити відповідно власних потреб, в ладу з собою в різних обставинах, умовах.
Давайте прояснимо для чого нам та відповідальність. Насамперед, – це про самодостатність, дорослість, зрілість, а відтак – свобідність та відчуття щастя!
Погодьтеся, людині, яка воліє краще відмовчатись, передати утвердження рішення іншому, не виконати дану обіцянку і т. д. ніби легше. Насправді ж, в такій позиції, вона є залежною, та безвольною.

Звісно безвідповідальність сягає дитинства, де і сформувалась як навик реагування. Підростаючи, вже з 8-9 років сформоване аналітичне мислення, коли дитина взмозі передбачити ймовірні наслідки вчинків, слів. Це сприятливий віковий період для власних свідомих виборів та спроможності понести за них відповідальність (н-д, в одязі, спілкувань, вибору занять, побутових справ і т. д.). Звісно тут важлива участь батьків і їх підтримка при перших промахах дитини. Та це велииика тема, самі розумієте:) І зараз не про це.

То як, хочеться бути свобідними і щасливими? Відповідальність вам в поміч!

І хороша новина в тому то, що цю якість можна в собі включити або проявити, хоч ВЖЕ. І щодня нарощувати її силу. Як?
1. Сформувати бажання і тверде рішення ВИРОСТИ і думати/діяти, тобто жити з дорослої, самодостатньої позиції.
2.Навчитись довіряти своїм почуттям, станам і приймати їх, а не гнати силою соціальних стандартів і норм. Прислухатись, проявляти уважність до себе. Важливо чути свій внутрішній стержень, єство. Це досягається спрямованістю уваги, кожного дня!
3. Усвідомити, що ти в себе одна/ин. Так, екзистенційність необхідна в регулярному нагадування собі хто я? Де я? Куди іду? І що час таки є обмеженим для нас.
Згадайте, коли так складаються обставини, що тільки від вас і вашого вибору щось вагоме залежить і нікого поруч немає… Тоді і сила з’являється на відповідальне рішення. Правда ж?)
4. Проявити сміливість. Ну як же без неї? Сумніви в прийнятті рішень, страх осуду, помилок…в більшій чи меншій інтенсивності і тривалості будуть завжди. Та пам’ятаємо “сумніваєшся не дій, дієш – не сумнівайся!”
Сміливі дії з вірою в свою спроможність і готовність прийняти наслідки, – саме те що треба! 🙂
Життя ЗА нас, і з легкістю підтримає. Важливо рішення приймати в усвідомленому стані, чуючи прагнення своєї душі!

Приємних вам пригод!

Поділіться і вподобайте запис!
error

Про автора

Попович Зореслава administrator

Напишіть відгук